piątek, 28 grudnia 2012

To Be BornZnakomity i wstrząsający film pokazujący czym jest aborcja"Film “To Be Born” pokazuje problem aborcji z punktu widzenia nienarodzonego dziecka i przedstawia w bardzo  obrazowy sposób jakim jest dramatem nie tylko dla  niego (jest narratorem filmu), ale również kobiety.
 
Krótki film wyprodukowany przez "Spirit Juice Studios” miał premierę na YouTube i w Marcus Theater w Chicago.  Film oparty jest na „Liście od abortowanego dziecka”, krótkiego utworu napisanego przez ks. Stephena Lesniewskiego z Chicago. Dzięki „Listowi” duchowny uratował od śmierci ponad 500 dzieci nienarodzonych.  Z tego powodu środowiska pro-life zdecydowały się wyprodukować film oparty na tym utworze literackim.

W filmie widzimy kobietę, która decyduje się pod wpływem ojca dziecka na aborcję. Oglądamy dramatyczne obrazy z kliniki aborcyjnej i znakomicie pokazany stan psychiczny kobiety udającej się na „zabieg”. Widzimy również dziewczynkę, która pisze list do swojej mamy opisując z detalami jak z jej perspektywy  wygląda „zabieg”.

Blogerka pro-life Jill Stanek mówi, że była zaskoczona widząc jaki wpływ ma ten 14 minutowy film na kobiety. - Ten film jest idealny by pokazać czym w rzeczywistości jest aborcja - pisze Stanek."

Film dostępny na stronie: http://www.tobeborn.com/ (zakładka "Watch Online" - wśród dostępnych wersji jest też polska wersja językowa)
---
Tekst pochodzi ze strony:
http://fronda.gliwice.pl/czytelnia.php5?id=160

Fotografia pochodzi ze strony:
http://www.jillstanek.com/2011/05/new-pro-life-short-film-to-be-born/